*** Zmiana godzin przyjmowania interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pleszewie! Interesanci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.00.
Prosto z miasta

Andrzej Duda spotkał się z pleszewianami

Po raz pierwszy Pleszew gościł Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Andrzej Duda spotkał się z pleszewianami prze ratuszem. Mówił o dobrej (...) »

Andrzej Duda spotkał się z pleszewianami

Po raz pierwszy Pleszew gościł Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Andrzej Duda spotkał się z pleszewianami prze ratuszem. Mówił o dobrej sytuacji gospodarczej naszego miasta i charakterystycznej wielkopolskiej praktyczności i gospodarności. Burmistrz Pleszewa oficjalnie poprosił Prezydenta o patronat nad obchodami setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda przyjechał do Pleszewa 20 października. Pierwszym etapem jego wizyty było wręczenie Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski pleszewianinowi  Janowi Szymańskiemu – weteranowi, który w tym roku obchodził setne urodziny. Następnie Prezydent udał się do pleszewskiego ratusza, gdzie najpierw spotkał się na z grupą przedstawicieli samorządów miejskiego i powiatowego, rzemiosła, przedsiębiorczości i biznesu, a także organizacji pozarządowych, duchowieństwa oraz młodzieży. Wielu gości miało okazję wręczyć prezydentowi symboliczne upominki związane z ich działalnością. Prezenty wymienili między sobą także sam Andrzej Duda i burmistrz Pleszewa. Marian Adamek podarował Prezydentowi produkty regionalne tworzone […]

czytaj całość »
Wiadomości

Pleszewianie Papieżowi

Tegoroczny Koncert Papieski miał wymiar szczególny. W kościele farnym w hołdzie św. Janowi Pawłowi II – Honorowemu Obywatelowi Pleszewa wystąpili pleszewianie. Były organy, śpiew (...) »

Świętowali Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczny miejsko-gminny Dzień Edukacji Narodowej odbył się w pleszewskiej „Dwójce”. Pedagodzy otrzymali nagrody burmistrza oraz nagrody od swoich dyrektorów. Dwie osoby odebrały także akty (...) »

Szukamy świadków wypadku na u. Hallera w Pleszewie

Pleszewscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 27 września br. o godz. 16.30 w Pleszewie na ul. Hallera. Doszło wtedy (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  
Sonda

Czy Park Miejski powinien zostać zrewitalizowany?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy