*** Zmiana godzin przyjmowania interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pleszewie! Interesanci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.00.
Prosto z miasta

Odznaczeni za dar życia

Dzięki nim wielu ludzi żyje. Każdy z nich oddał od 5 do 18 litrów krwi i za to otrzymał (...) »

Odznaczeni za dar życia

Dzięki nim wielu ludzi żyje. Każdy z nich oddał od 5 do 18 litrów krwi i za to otrzymał brązową, srebrną lub złotą odznakę. Były też pożegnania. Mowa o pleszewskich honorowych dawcach krwi, którzy w miniony weekend obchodzili Dni Krwiodawstwa 2015. To już tradycja, że corocznie w kinie HEL spotykają się pleszewscy krwiodawcy w ramach obchodów Dni Krwiodawstwa 2015. Te odbywają się w całej Polsce zawsze w listopadzie, by podziękować wszystkim za dar życia i wręczyć odznaczenia, wyróżnienia i medale. Tak też było 22 listopada w Pleszewie. Takie spotkanie to także okazja do podsumowania mijającego roku i przedstawienia planów na kolejny. Jak poinformował Janusz Kasprzak – prezes Pleszewskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK – w 2015 łącznie oddano 350  litrów krwi podczas pięciu akcji organizowanych w pleszewskim Domu Parafialnym. Od początku działalności pleszewskiego Klubu natomiast […]

czytaj całość »
Wiadomości

Karatecy idą jak burza

 Na jednym z największych turniejów karate pleszewscy zawodnicy znów pokazali klasę. Przywieźli z Legnicy aż 14 krążków zajmując tym samym drugie miejsce w klasyfikacji (...) »

Lekcje z zawodowcami

Koszykarze BM SLAM STAL Ostrów Wielkopolski trenują pleszewską młodzież oraz prowadzą lekcje angielskiego. Odwiedzili już szkołę w Kowalewie i ZSP nr 2. W planach (...) »

Zatrzymane prawo jazdy za prędkość i kolizja samochodów ciężarowych

23 listopada br. policjanci zatrzymali w Kajewie kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. W godzinach wieczornych we Wronowie doszło (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30  
Sonda

Czy na terenie Pleszewa jest wystarczająco zieleni?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy