Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym do 40 mm od godz. 16.00 dnia 1 września br. do godz. 9.00 dnia 2 września br. Mogą także wystąpić lokalnie burze.
Budżet Obywatelski na 2015 r.
Prosto z miasta

Zagłosuj!

Zakończyła się procedura weryfikacyjna wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2015 r. Formalnie odpadło pięć wniosków inwestycyjnych z powodu niezgodności (...) »

Zagłosuj!

Zakończyła się procedura weryfikacyjna wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2015 r. Formalnie odpadło pięć wniosków inwestycyjnych z powodu niezgodności z regulaminem. Pozostałych sześć trafi na kartę do głosowania. Przypomnijmy, że do Budżetu Obywatelskiego na 2015 r. wpłynęło 11 wniosków: 9 na zadania inwestycyjne oraz dwa projekty pozainwestycyjne. Zgodnie z regulaminem wszystkie przeszły weryfikacje formalną, w wyniku której odpadło pięć zadań inwestycyjnych. Są to następujące wnioski: 1)      Mateusz Korzeniewski – Budowa Bowla z powodu niespełnienia kryterium Regulaminu tworzenia Budżetu Obywatelskiego w Mieście i Gminie Pleszew:  §4 pkt. 2 ppkt. b możliwości realizacji oraz §4 pkt. 2 ppkt. c kosztu nieprzekraczającego kwoty przeznaczonej na dany rok do realizacji w ramach BO w danej kategorii zadań.   2)      Wiesław Jarzębowski – Remont chodnika w Al. Wojska Polskiego w Pleszewie z powodu niespełnienia kryterium Regulaminu tworzenia Budżetu Obywatelskiego w […]

czytaj całość »
Wiadomości

1 września 1939 – pamiętamy!

W  samo południe władze Miasta i Gminy Pleszew oraz mieszkańcy  oddali hołd walczącym i poległym w II wojnie światowej.  Tradycyjnie pleszewianie zebrali się na (...) »

Komunikaty Komisarza Wyborczego

Rozpoczynają się intensywne przygotowania do wyborów samorządowych, które odbędą się 16 listopada tego roku. W związku z powyższym Komisarz Wyborczy w Kaliszu wydał komunikaty (...) »

Pijani rodzice opiekowali się 8-letnim dzieckiem

Do 5 lat więzienia grozi rodzicom za narażenie własnego dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Matka 8-latki, która się nią opiekowała, miała ponad (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  
Sonda

Ile czasu powinny trwać Dni Pleszewa?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy