*** Zmiana godzin przyjmowania interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pleszewie! Interesanci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.00.
Prosto z miasta

Sadzili ziemniaki, rzucali butami

Ponad 500 najmłodszych mieszkańców Gminy Pleszew wzięło udział w Olimpiadzie Przedszkolaków, która odbyła się 7 grudnia. Maluchy bawiły się (...) »

Sadzili ziemniaki, rzucali butami

Ponad 500 najmłodszych mieszkańców Gminy Pleszew wzięło udział w Olimpiadzie Przedszkolaków, która odbyła się 7 grudnia. Maluchy bawiły się świetnie rywalizując choćby w rzucie butem, sadzeniu ziemniaków czy w wyścigu gąsienic. To już ósma edycja rekreacyjno-sportowej imprezy dla dzieci. 18 grup maluchów z Gminy Pleszew wzięło udział w VIII Olimpiadzie Przedszkolaków. Łącznie rywalizowało ponad 500 osób. Zawody sportowe odbyły się 7 grudnia br. w Hali Sportowej przy ZSP nr 3 w Pleszewie. Mali sportowcy wzięli udział w 6 konkurencjach takich jak: przeciąganie liny, wyścig gąsienic, sadzenie ziemniaków, sztafeta elfów, pakowanie prezentów oraz rzut butem. – Celem olimpiady jest przede wszystkim uświadomienie maluchom, w jaki sposób mogą spędzać wolny czas i że sport to naprawdę dobra zabawa. Tu nie liczy się kto jest pierwszy, a kto ostatni – tłumaczy Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza Miasta i Gminy […]

czytaj całość »
Wiadomości

60 lat miłości

Poznali się na zabawie w Zawidowicach. Do ślubu jechali na rowerach i choć jeden świadek się nie stawił, małżeństwo zostało zawarte. Joanna i Kazimierz (...) »

Druhowie rywalizowali w futsalu

Hala sportowa Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w dniu 27 listopada br. była areną rywalizacji drużyn OSP z terenu miasta i gminy Pleszew  w (...) »

Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo

Komenda Główna Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego, Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów i Operatorem komunikatora Yanosik rozpoczęła kampanię pn. „Twoje światła – Twoje (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Sonda

Czy Park Miejski powinien zostać zrewitalizowany?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy