*** Zmiana godzin przyjmowania interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pleszewie! Interesanci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.00.
Prosto z miasta

Święto chórów w Pleszewie

Tym razem Pleszew był gospodarzem Przeglądu Chórów Południowej Wielkopolski. W Hali Sportowej przy ZSP nr 3 wystąpiło 14 chórów (...) »

Święto chórów w Pleszewie

Tym razem Pleszew był gospodarzem Przeglądu Chórów Południowej Wielkopolski. W Hali Sportowej przy ZSP nr 3 wystąpiło 14 chórów w bardzo różnorodnym repertuarze. Pleszewskie chóry wspólnie wykonały pieśń o swoim mieście. XXIX Przegląd Chórów Południowej Wielkopolski odbył się 25 września, po kilkunastu latach znów w Pleszewie. A okazja ku temu była zacna, ponieważ pleszewski chór „Lutnia” im. Józefa Szpunta działający pod patronatem Fabryki Maszyn Spożywczych SPOMASZ obchodził jubileusz 120-lecia działalności. W Hali Sportowej przy ZSP nr 3 wystąpiło 14 chórów z różnych miast i miejscowości południowej części Wielkopolski: Chór „Lutnia” im. Józefa Szpunta w Pleszewie pod dyrekcją Wioletty Kuchty Chór „Radość” z Gorzyc Wielkich pod dyrekcją Stanisława Furmanka Chór parafii p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Kowalewie pod dyrekcją Magdaleny Łuczak Towarzystwo Śpiewacze z Odolanowa pod dyrekcją Jana Szkudlarza Chór Św. Grzegorza z Nowych Skalmierzyc pod […]

czytaj całość »
Wiadomości

Młodzi radni na start!

Rozpoczęła się kolejna kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej Pleszewa. W jej skład wchodzą gimnazjaliści delegowani z każdego pleszewskiego gimnazjum. Na pierwszym posiedzeniu wybrano prezydium Rady. (...) »

Wielki sukces Filipa Vogta

W dniach 17-18 września 2016 roku w Berlinie odbył się jeden z największych turniejów karate jakie rozgrywają się w Europie w randze Pucharu Europy. (...) »

Zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym

Dzisiaj w Bielawach doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Oboje kierujący zostali ukarani mandatami karnymi.  Dzisiaj w Bielawach doszło do zderzenia samochodu ciężarowego (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  
Sonda

Czy Park Miejski powinien zostać zrewitalizowany?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy