Prosto z miasta

Zdecyduj o podziale osiedla!

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew planuje podzielić największe osiedle w Pleszewie. By to zrobić – konieczne są jednak konsultacje (...) »

Zdecyduj o podziale osiedla!

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew planuje podzielić największe osiedle w Pleszewie. By to zrobić – konieczne są jednak konsultacje społeczne. Wyraź swoja opinię! W związku z wyborami nowych władz jednostek pomocniczych Miasta i Gminy Pleszew, czyli w sołectwach i na osiedlach, władze samorządowe podjęły decyzję, by podzielić największe pleszewskie osiedle na dwa mniejsze. Dlaczego? Ponieważ obecnie na Osiedlu nr 8 obejmującym ul. Mieszka I, Krzywoustego oraz okoliczne ulice domków jednorodzinnych obecnie uprawnionych do głosowania jest ponad 3600 osób. A to o połowę więcej niż na innych pleszewskich osiedlach. By jednak do podziału doszło, konieczna jest opinia mieszkańców. Dlatego od 2 do 15 marca 2015 r. przeprowadzone będą konsultacje społeczne. By wyrazić swoją opinię należy na karcie do głosowania odpowiedzieć na pytanie: Czy jesteś za podziałem Osiedla Nr 8 w Pleszewie na dwa odrębne osiedla obejmujące: […]

czytaj całość »
Wiadomości

Nowy szef Sport Pleszew

Bartosz Oleksy został nowym szefem spółki Sport Pleszew. W fotelu prezesa zastąpił Eugeniusza Małeckiego, który z kolei objął stanowisko wicestarosty pleszewskiego. Czy będą rewolucje? (...) »

Brązowy Drążewski

Mistrzostwa Polski we Wrocławiu zakończyły się sukcesem dla zawodnika Pleszewskiego Klubu Karate Macieja Drążewskiego. Wrócił z medalem. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF odbyły się (...) »

Kolizja drogowa trzech aut w m. Brudzewek

W sobotę 21 lutego br. po godz. 19.00 w Brudzewku doszło do kolizji drogowej, w której uczestniczyły trzy pojazdy.  21 lutego br. po godz. (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
Sonda

Co powinno powstać po dworcu PKS w Pleszewie?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy