*** Zmiana godzin przyjmowania interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pleszewie! Interesanci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.00.
Prosto z miasta

Automobile znów rywalizowały

Już po raz ósmy odbył się Rajd Pojazdów Zabytkowych pod hasłem „Szlakiem Rezydencji Ziemiańskich”. Na starcie w Dobrzycy stanęło (...) »

Automobile znów rywalizowały

Już po raz ósmy odbył się Rajd Pojazdów Zabytkowych pod hasłem „Szlakiem Rezydencji Ziemiańskich”. Na starcie w Dobrzycy stanęło ponad 80 załóg. Jak co roku nie brakowało ciekawych stylizacji kierowców automobili. W tym roku załogi automobili przemierzały dwie gminy: Pleszew i Dobrzycę. Ponad 80 załóg wystartowało spod Hali Sportowej w Dobrzycy, by przemierzać dalej trasę do Pleszewa po drodze pokonując próby sprawnościowe, np. dojazd na 50 cm do słupka, odjazd na półtora metra do słupka czy dojazd do krawężnika na 30 cm. Między zadaniami uczestnicy mogli podziwiać po drodze rezydencje ziemiańskie, choćby pałac w Korzkwach w gminie Pleszew. W Pleszewie zabytkowe auta prezentowały się na półmetku rajdu. Pierwsze automobile parkowały  na pleszewskim Rynku przed godz. 12.00. Licznie zgromadzeni pleszewianie mieli co podziwiać: kilkudziesięcioletnie citroeny, fordy, mba, mercedesy, a także wołgi czy polskie zabytki – syreny, […]

czytaj całość »
Wiadomości

Przywieźli medale z Łodzi

8 medali reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate na prestiżowym turnieju w Łodzi. Pleszewscy sportowcy pokonali m.in. karateków z Ukrainy, Estonii, Białorusi i Litwy. 3 złote, (...) »

Święto chórów w Pleszewie

Tym razem Pleszew był gospodarzem Przeglądu Chórów Południowej Wielkopolski. W Hali Sportowej przy ZSP nr 3 wystąpiło 14 chórów w bardzo różnorodnym repertuarze. Pleszewskie (...) »

Nieuczciwy kurier w rękach policji

Pleszewscy policjanci zatrzymali 23-letniego kuriera z Kalisza, który pieniądze otrzymane za dostarczone przesyłki przegrał na automatach. Przywłaszczył też część przewożonych paczek. Teraz grozi mu (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  
Sonda

Czy Park Miejski powinien zostać zrewitalizowany?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy