Z uwagi, iż w dniach 10 i 11 listopada 2014 r. Urząd Miasta i Gminy Pleszew jest nieczynny, wyborcy chcący sprawdzić czy figurują w sporządzonym spisie wyborców, mogą to zrobić jeszcze w dniu 12 listopada 2014 r. w godzinach pracy Urzędu.
Prosto z miasta

Hala zabrzmiała symfonicznie

„Od Atlantyku do Pacyfiku” –to pierwszy koncert, który odbył się w nowej hali sportowej. I był niezwykle udany, także (...) »

Hala zabrzmiała symfonicznie

„Od Atlantyku do Pacyfiku” –to pierwszy koncert, który odbył się w nowej hali sportowej. I był niezwykle udany, także pod względem akustycznym. Solistów i orkiestrę Sinfonietta Polonia pleszewianie długo oklaskiwali na stojąco. Międzynarodowa Gala Operowa „Od Atlantyku do Pacyfiku” była akustycznym sprawdzianem nowego obiektu. A ten wypadł świetnie zarówno w ocenie słuchaczy, jak i samych muzyków. Grała oczywiście ulubiona orkiestra pleszewian Sinfonietta Polonia z Poznania. Tym razem zaprezentowali repertuar operowy będący podróżą przez dwa kontynenty, pełną romantycznych perypetii słynnych kochanków, żywiołowych węgierskich tańców, sabatu czarownic, aż po miłość Dalekiego Wschodu w okresie rewolucji.  Zabrzmiały więc choćby arie z opery „Carmen” Bizeta, „Cyrulika Sewilskiego” Rossiniego czy tańce węgierskie Brahmsa.  Na zakończenie orkiestra wykonała utworu chińskiej opery „Savage Land”. Pleszewianie wsłuchiwali się w głosy dwóch solistów: mezzosopranistki  Chunqing Zhang oraz barytona Keqing Liu. Całością dyrygował maestro Ming […]

czytaj całość »
Wiadomości

12 medali

Kolejny świetny występ zanotowali reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate wychowankowie braci Sołtysiaków na międzynarodowym turnieju karate w Łodzi. W dniu 18 października 2014 odbyła się (...) »

Numery list kandydatów

Wiadomo już, jakie numery list będą mieli kandydaci komitetów wyborczych w wyborach do Rady Miejskiej w Pleszewie. 23 października odbyło się losowanie.   Komunikat (...) »

Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za pobicie

Wczoraj, kryminalni z pleszewskiej komendy zatrzymali 41-letniego mieszkańca gm. Chocz. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i Listem Gończym za pobicie. Mężczyzna miał też (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Sonda

Czy w Pleszewie powinna powstać kolejna siłownia zewnętrzna?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy