*** Zmiana godzin przyjmowania interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pleszewie! Interesanci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.00.
Prosto z miasta

Przynieśliśmy plon

Pleszew podziękował za tegoroczne plony. Tym razem gospodarzem Dożynek Miejsko-Gminnych był Suchorzew. Nie mogło zatem zabraknąć występu młodych „Suchorzewiaków” (...) »

Przynieśliśmy plon

Pleszew podziękował za tegoroczne plony. Tym razem gospodarzem Dożynek Miejsko-Gminnych był Suchorzew. Nie mogło zatem zabraknąć występu młodych „Suchorzewiaków” i dzieci z tamtejszej Świetlicy Środowiskowej. To już tradycja, że Dożynki Miejsko-Gminne odbywają się corocznie w innym sołectwie. W tym roku zaszczyt gospodarza przypadł wsi Suchorzew. Święto Plonów rozpoczęła w minioną niedzielę uroczysta msza św. dziękczynna, która odbyła się w kościele parafialnym p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Kowalewie. Uczestniczyli w niej nie tylko bardzo licznie mieszkańcy, ale i władze samorządowe oraz kilkanaście pocztów sztandarowych. Część obrzędowa dożynek odbyła się po południu na placu przed Salą Wiejską w Suchorzewie. Obrzęd wykonał Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo spod Wolsztyna. Pierwszym etapem było obtańczenie wieńca dożynkowego, który następnie na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej Olgierda Wajsnisa złożyli asystenci starostów dożynek: Tomasz Szotkowski z Suchorzewa i Małgorzata Walendowska z Piekarzewa. W […]

czytaj całość »
Wiadomości

Głos Seniora zaprasza

Stowarzyszenie Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Urząd Miast i Gminy Pleszew rozpoczęli realizację kolejnego etapu projektu „Głos Seniora Pleszewskiego”  na potrzeby  „Programu Funduszu Inicjatyw (...) »

Nagrobek po renowacji

Jeden z najbardziej okazałych nagrobków na cmentarzu ewangelickim w Pleszewie został odnowiony. Przedsięwzięcie wsparł finansowo Jörn von Jouanne – potomek ostatniego właściciela Malinia i (...) »

Poszukujemy świadków potrącenia rowerzystki.

19 sierpnia br. o godz. 9.50 w Pleszewie na ul. Malińskiej, kierujący samochodem osobowym marki Citroen koloru czarnego potrącił prawidłowo jadącą rowerzystkę, a następnie (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Sonda

Czy Park Miejski powinien zostać zrewitalizowany?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy