*** Zmiana godzin przyjmowania interesantów w USC w Pleszewie! Interesanci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.00.
Prosto z miasta

Dodatkowe pomoce naukowe

Po 3 tys. zł. dostaną pleszewskie szkoły na zakup dodatkowych pomocy naukowych. Będą one wykorzystywane w edukacji włączającej – (...) »

Dodatkowe pomoce naukowe

Po 3 tys. zł. dostaną pleszewskie szkoły na zakup dodatkowych pomocy naukowych. Będą one wykorzystywane w edukacji włączającej – nowym modelu nauki uczniów niepełnosprawnych. Edukacja włączająca to nowy model umożliwiający edukację ucznia niepełnosprawnego w szkole ogólnodostępnej, najczęściej położonej najbliżej domu. Uczeń naturalnie uczy się w klasie, w której uczą się jego koledzy z podwórka. Do realizacji Edukacji włączającej koniecznym jest dostosowanie systemu nauczania i warunków szkolnych do indywidualnych potrzeb wszystkich dzieci – sprawnych i niepełnosprawnych. Na ten cel UMiG pozyskał z Ministerstwa Edukacji Narodowej dodatkową kwotę 21 tys. zł w ramach rezerwy oświatowej. Wszystkie Zespoły Szkół Publicznych prowadzone przez Miasto i Gminę Pleszew otrzymają po 3 tys. zł. Za te kwotę szkoły zakupią pomoce dydaktyczne wspierające naukę czytania i pisania, matematyki, rozwijające zainteresowania przyrodnicze, wspierające manipulowanie i układanie, rozwój kompetencji komunikacyjnych oraz gry edukacyjne.   […]

czytaj całość »
Wiadomości

Witaj szkoło!

Wakacje pozostały już tylko wspomnieniem. 1 września niemal 3800 uczniów szkół prowadzonych przez MiG Pleszew rozpoczęło nowy rok szkolny. W szkolnych ławach zasiadły już (...) »

76 lat temu walczyli o niepodległość

Kompania Wojska Polskiego, apel pamięci, salwa honorowa, kilkanaście pocztów sztandarowych, kwiaty i znicze… Tradycyjnie Pleszew uczcił uroczyście rocznicę wybuchu II wojny światowej pod pomnikiem (...) »

Policja prosi o ustalenie tożsamości znalezionego mężczyzny

Pleszewska policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny odnalezionego wczoraj w m. Tomice. 2 września br. przed godz. 22.00 oficer dyżurny KPP w (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Sonda

Co myślisz o kinie plenerowym w Pleszewie?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy