*** Zmiana godzin przyjmowania interesantów w USC w Pleszewie! Interesanci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.00.
Prosto z miasta

Wspomnienia sprzed 25 lat w książce

Komitetowi Obywatelskiemu w Pleszewie i jego działaczom został poświęcony spory fragment najnowszej publikacji prof. Jerzego Pietrzaka – historyka i (...) »

Wspomnienia sprzed 25 lat w książce

Komitetowi Obywatelskiemu w Pleszewie i jego działaczom został poświęcony spory fragment najnowszej publikacji prof. Jerzego Pietrzaka – historyka i regionalisty. Pleszewianie mogli osobiście spotkać się z autorem książki w Muzeum Regionalnym w Pleszewie. Kolejna publikacja dotycząca najnowszej historii naszego regionu promowana była w Muzeum Regionalnym w Pleszewie 30 września. „Wykorzystać szansę wolności. Komitety Obywatelskie Solidarność i wybory 4 czerwca 1989 r. w województwie kaliskim” to książka Jerzego Pietrzaka, którą w czerwcu tego roku wydało Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Prof. Jerzy Pietrzak – historyk i regionalista – jest założycielem i przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Ostrowie Wielkopolskim oraz inicjatorem powstania komitetów obywatelskich w Jarocinie, Pleszewie, Krotoszynie i Kępnie. W latach 1989-1991 był senatorem RP. Zajmuje się m.in. historią ustroju politycznego i parlamentaryzmu polskiego oraz dziejami Wielkopolski. Ostatnio gościł w Pleszewie na konferencji popularnonaukowej z okazji jubileuszu 25-lecia […]

czytaj całość »
Wiadomości

Nowy rok szkolny – nowa Rada

Młodzieżowa Rada Miejska Pleszewa w nowym składzie obradowała po raz pierwszy. Wybrano przewodniczącego, zastępcę oraz sekretarza. Jest ich dwadzieścioro z pięciu gimnazjów prowadzonych przez (...) »

Dwie wystawy, jeden wernisaż

W pleszewskim Muzeum Regionalnym otwarto dwie wystawy. Obie dotyczą jednak tego samego – pasji pleszewian. Podziwiać więc można malarstwo i łowiectwo. W piątek 25 (...) »

Międzynarodowy Dzień/Tydzień Mediacji

Informujemy, że w tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na 15 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 12-17 października. Koncepcja tegorocznych obchodów (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Sonda

Co sądzisz o V Biegu Przemysława?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy