Prosto z miasta

Rewolucja dowodowa i nie tylko

Nie będzie adresu, wzrostu, koloru oczu i skanu podpisu – to najważniejsze zmiany dotyczące dowodów osobistych. Do tego ślub (...) »

Rewolucja dowodowa i nie tylko

Nie będzie adresu, wzrostu, koloru oczu i skanu podpisu – to najważniejsze zmiany dotyczące dowodów osobistych. Do tego ślub poza urzędem i numer PESEL od ręki. Nowy System Rejestrów Państwowych zacznie działać od 1 marca. Urzędy czekają rewolucje. Od 1 marca urzędy gmin będą działały w Systemie Rejestrów Państwowych. Jest to jedna wspólna dla całego kraju baza danych zawierająca, m.in. rejestry numerów PESEL, dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego. Co to oznacza w praktyce dla mieszkańców? Przede wszystkim wszystkie sprawy związane z dowodami osobistymi czy aktami stanu cywilnego załatwiać się będzie w dowolnym urzędzie na terenie całego kraju. Dotychczas, by na przykład złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego lub uzyskać odpis aktu małżeństwa, trzeba było udać się do urzędu w swojej gminie czyli w miejscu zameldowania. Teraz będzie to można zrobić w jakimkolwiek urzędzie.  – […]

czytaj całość »
Wiadomości

Informacja dla rolników

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pleszewie będzie realizować zreformowany system wsparcia bezpośredniego dla rolników. Szczegółowe informacje będą przekazywane na spotkaniach. W (...) »

W Kuczkowie i Lubomierzu po staremu

Zaglądamy na kolejne zebrania wiejskie, a tym samym poznajemy kolejnych nowych sołtysów i Rady sołeckie. Na początku tygodnia wybory odbyły się w Kuczkowie i (...) »

Kolizja drogowa trzech aut w m. Brudzewek

W sobotę 21 lutego br. po godz. 19.00 w Brudzewku doszło do kolizji drogowej, w której uczestniczyły trzy pojazdy.  21 lutego br. po godz. (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  
Sonda

Co powinno powstać po dworcu PKS w Pleszewie?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy