Budżet Obywatelski na 2015 r.
Prosto z miasta

Samulski powrócił do Pleszewa

Seweryn Samulski – działacz gospodarczy i społeczny, który rozbudował i prowadził dzisiejszą firmę FAMOT Pleszew, powrócił do naszego miasta (...) »

Samulski powrócił do Pleszewa

Seweryn Samulski – działacz gospodarczy i społeczny, który rozbudował i prowadził dzisiejszą firmę FAMOT Pleszew, powrócił do naszego miasta w dwóch postaciach: prochy jego oraz żony spoczęły na cmentarzu przy kościele p.w. Św. Floriana, a jego imię od teraz oficjalnie będzie nosiła jedna z pleszewskich ulic. Starania, by prochy Seweryna Samulskiego i jego żony Michaliny spoczęły w rodzinnych grobowcu Jezierskich (rodziców Samulskiej)  w Pleszewie podjęte  zostały kilka lat temu. Proces ekshumacji przeprowadziła pleszewska firma pogrzebowa Gerarda i Pawła Wawroskich, a nadzorowało go pleszewskie Muzeum Regionalne. W poniedziałek 15 września prochy Państwa Samulskich zostały pochowane na cmentarzu przy parafii p.w. Św. Floriana w Pleszewie. Mszę pogrzebową odprawił ks. kanonik Tadeusz Pietrzak – proboszcz parafii, który przybliżył życiorys zasłużonego przedsiębiorcy i społecznika. W pochówku uczestniczyły także władze miasta i gminy – burmistrz Marian Adamek oraz jego zastępcy: […]

czytaj całość »
Wiadomości

Losowanie kandydatów do komisji wyborczych

Komisarz Wyborczy w Kaliszu ogłosił datę publicznego losowania kandydatów do składów terytorialnych komisji wyborczych w wyborach samorządowych, które odbędą się 16 listopada 2014 r. (...) »

Sto lat bez recepty

Sama mówi o sobie, że przeżyła życie normalnie. Ale los nie szczędził jej przeciwności. Przeżyła śmierć syna i męża, dwie wojny światowe, stan wojenny (...) »

Zwycięzcy konkursu „Dzielnicowy Roku” nagrodzeni

Policjanci z patrolów prewencyjnych i dzielnicowi to tzw. „funkcjonariusze pierwszego kontaktu”. Są najbliżej obywateli i w swojej codziennej służbie dbają o ich bezpieczeństwo. Wczoraj (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  
Sonda

Ile czasu powinny trwać Dni Pleszewa?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy